Bizi Takip Edin
Facebook
Twitter


Yazı Boyutu

SİGORTA ACENTELERİ STK CEPHESİNDE SULAR ISINDI

e-Posta PDF

Bu yazıyı paylaşın

SİGORTA ACENTELERİ STK CEPHESİNDE SULAR ISINDI
SİGORTA ACENTELERİ STK CEPHESİNDE SULAR ISINDI

 Sigorta Acenteleri 5684 sayılı yasa ile TOBB nezdinde örgütlenip , SAİK nezdinde kendilerini temsil eden icra makamlarına sahip oldular,

Ancak;

Yasadan sonra yıllar geçmesine rağmen hala çiçekçiler böcekCiler, pastacılar lastikçiler sigortacılık yapmaya devam etmekte. Hala sigorta şirketleri Sigorta acentelerine hukuksuz ve gayri ahlakı etik olmayan yaptırımlar düzenlemekte,haksız rekabet hala devam etmekte, hala Sigorta acentelerini temsil eden, sesini duyan ,yaralarını saran ,dertlerine derman olan ekmeklerine sahip çıkmasını sağlayan kurum yok.

Sektör içinde makam koltuk kavgaları had safada sosyal medyayı meşGul ederken yapılan tartışmalardan ortaya çıkan somut, acenteler lehine hiç kayda değer bir çalışma görülmemesi ise çok acıdır.

Sektörde Özgür Sigortacılar Meslek odası istiyoruz, haksız rekabeti durdurun ve yasa yetersizdir Sigorta şirketelerinin baskıları artıyor gibi 3 yıldır haykırışlarını Ne hazine ,ne  SAİKne de TOBB duydu.

NE OLDU BİRDEN BİRE?

Ne olduysa 9 Ekimde Sigorta acenteleri STK ları toplanmaya karar verdiler. ama bir bölümü Ankara'da değer bölümü İstanbul'da toplandı. Allahın vermiş olduğu 365 gününden aynı gün toplanmaları ise ne büyük tesadüf.

Kararlar aldılar.

O kararları incelediğimizde her iki grubun da aldığı kararlar sigorta acentelerinin hak ve menfaatlerini tam anlamıyla koruyan kararlardı.

Allah allah dedik.

Sonra , bir grup kendi aldığı kararlara sanki diğer gruba baskı yapar gibi haydi gel benim aldığım karara imza at dedi.

Hiç kimsenin aklına her iki kararı alıp birleştirip tek deklArasyon haline getirmek ve imzaya açmak gelmedi. her grubun tespitleri de doğruydu. sadece birleştirmek kalıyordu ortaya.


           Biz diyoruz ki . almış olduğunuz kararlar doğrudur birleştiriniz ama unuttuğunuz bir şey var onuda o kararların ilk maddesi olarak ekleyiniz o'da" Meslek Odası" dır.

Sigorta acenteleri ,meslek yasasına Sahip olmadan SİGORTA ACENTELERİ BİRLİĞİ kurulmadan hele 5684 sayılı yasa var iken tek tek kapanmaya mahkum olacaktır. Kim kaybedecek ? Sigortacılık Sektörü ve Türk Ekonomisi .

Biz sorunları çözüm önerileri ile anlatmaya devam edeceğiz ve Sigorta acentelerine yapılan hukuksuzlukların haksızlıkların çözümü için her türlü çabayı göstereceğiz.


Sigortacılık  sektöründeki tüm sorunları  dile getiren büyük hareket 12/12/12 de Ankara'da 

illerden gelecek acentelerle Meclise sunulacaktır.  Sözde ve özde hareket edenlerin bu hareket ve Bu büyük eylemde nerede duracakları ise merak konusudur.

  NEŞE DEMİRAĞYorum eklemeye yetkiniz yok....

Özgür Sigortacılar Twitter

Bülten Aboneliği

E-posta listemize kayıt olun, Yenilikler ve yeni haberler e-postanıza gelsin...